Limonlu maydanoz kürü ile kilo vermek mümkün

Limonlu maydanoz kürü ile haftada 2 kilo verebilirsiniz.

Yaz ayları yaklaşmasıyla, kilolu insanların telaşlanmaya başladıklarını görebilmekteyiz. Bu yazımızda sizler için kolay ve hızlı hazırlanan bir zayıflama küründen bahsedeceğiz.

Limonlu maydanoz kürü, kilo vermek isteyenlerin sıklıkla uyguladıkları bir kürdür. Etkili ve hızlı sonuç almanızı sağlayan bu kürle haftada 2 kilo vermeniz mümkün olmaktadır. Hızlı yağ yakmasıyla bilinen bu kür sağlık açısından da oldukça faydalıdır. İçerisinde bulunan sarımsak, limon ve maydanoz insan sağlığına çok faydalı besinlerdir. Herkesin kullandığı limonlu maydanoz kürünün tarifi..

Limonlu maydanoz kürü

Bu kürü hazırlamak çok kolay ve basittir. Kür için gerekli malzemeler:

  • 10 adet taze maydanoz
  • 1 ve ya 2 diş sarımsak
  • 3 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 litre su

Limonlu maydanoz kürü nasıl yapılır

Maydanozlar bol su ile yıkanmalıdır. Daha sonra mutfak robotu ve ya blender da ufak parçacıklar haline gelene kadar çekilip sürahiye koyulur. İçerisine daha önceden hhazırladığınız1 veya 2 diş sarımsak parçalanarak içine atılır. Daha sonra 1 litre su ve 3 yemek kaşığı limon suyu sürahiye konulur. İster elle karıştırılır istenirse tekrar mutfak robotuna konulup karıştırılması sağlanır.

limonlu maydanoz kürü

Limonlu maydanoz kürü uygulaması

Aslında merakla beklenen limonlu maydanoz kürünü nasıl ve kaç gün uygulanıyor olmasıdır.

Genelde bu tür kürler sabah aç karnına tüketiliyor. Daha etkili olması için bu kürü sabah uyandığınız zaman kahvaltıdan 1 saat önce tüketmeniz önerilmektedir. Bu kürün en dikkat edilecek kısmı her sabah tüketeceğiniz kadar taze hazırlanmalıdır.

Yedi gün boyunca tüketilmelidir. Tansiyon rahatsızlığı olan kişiler, sarımsak kullanmadan bu küre devam edebilirler. Yedi gün bitiminde 5 gün ara verilip tekrar küre başlanılmalıdır. Bunu 2 defa yaptığınızda 21 gün sonra kesin sonuçları elde etmiş olacaksınızdır.

Limonlu maydanoz kürü yan etkileri

Sarımsak fazla tüketildiği zaman yan etkilere yol açabilmektedir. Tansiyon hastaları sarımsak sız bu kürü uygulayabilirler. Ayrıca hamile bayanlar için uzmanlar kesinlikle önermemektedir. Bu tip rahatsızlığı olan kişiler, doktor kontrolünde yapmaları uygundur.

Limonlu maydanoz kürünün yararları

Metabolizmayı hızlandırmanın başında su gelmektedir. Bol su tüketimi hızlı kilo vermemize yardımcı olmaktadır. Vitaminler açısından oldukça faydalı olan bu kür hızlı ve sağlıklı kilo vermenizi yağ yakmanızı sağlamaktadır. Kış aylarında bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve sizi virüslerden koruyacak limondur.

Maydanoz suyunun faydaları

Maydanoz suyunun faydaları, saymakla bitiremeyiz. Kahvaltılarda özellikle salatalarda tüketimi oldukça çok ve lezzet katmaktadır. Bazı hastalıklara da oldukça yarar sağlamaktadır. İdrar yolu enfeksiyonu olan kişilerin tercih ettiği maydanoz suyu, sindirim sisteminede etkisi çok büyüktür.

Ağrılı Regli dönemi yaşayan bayanlar, maydanoz suyu ile bu döneminizi daha rahat az ağrılı geçirebilmektedirler. Cilt kırışıklıkları yaşlanmayla gelen cilt problemlerine maydanoz suyu masajı ile destek verebilirsiniz. Ayrıca antibiyotik etkisi yüksektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu